Відбулася Міжнародна діалектологічна конференція

Сьогодні, 16 вересня доцентка Валентина Ґрещук взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Стан і перспективи сучасної української діалектології» (до 100-річчя з дня народження професора Й. О. Дзендзелівського). Валентина Василівна виступила з доповіддю на тему «Діалектна лексика в поетичних текстах Петра Мідянки».

Із вітальним словом на пленарному засіданні виступив співголова Оргкомітету, директор Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор Павло Гриценко. Усі учасники конференції вшанували пам’ять видатного українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора, засновника Закарпатської діалектологічної школи Йосипа Олексійовича Дзендзелівського, а також репрезентували результати своїх наукових досліджень із галузі діалектології, належним чином обґрунтували їх інтеграцію у європейський і світовий науковий простір.

Зокрема, цікавими були доповіді таких видатних учених: професора Міхаеля Мозера “«Граматика руського языка Івана Гарайди» 1941 р. і діалекти Закарпаття” (Відень, Австрія); професора Валерія Мокієнка “Украинские паремии в словаре Ф. Шимкевича на восточнославянском фоне (аксиологический аспект)” (Грайфсвальд, Німеччина; Санкт-Петербург, Росія); професора Фелікса Чижевського “Місцеві назви як джерело знань про апелятивну лексику, що зникає (на прикладі мікротопоніма Баxур/и біля Білої Підляської)” (Польща, Люблін). Модератором конференції виступила завідувач кафедри української мови Ужгородського національного університету, доктор філологічних наук, професор Наталія Венжинович.