Відбулася звітна наукова конференція підсекції загального та германського мовознавства

5 квітня квітня 2023 року в межах щорічної звітної наукової конференції викладачів, докторантів, аспірантів  та студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося засідання підсекції загального та германського мовознавства. Науково-педагогічні працівники підсумували результати наукової діяльності за 2022 рік і представили низку цікавих доповідей. Захід модерував доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри Кононенко В.І. Доповіді викладачів, докторантів, аспірантів викликали жваве обговорення. Учасники пленарного засідання підсекції у ході обговорення доповідей відзначили актуальність їх тематики.

Програма підсекції загального та германського мовознавства

1. «Прагматичні аспекти художнього текстотворення». Доктор філологічник наук, професор В.І. КОНОНЕНКО.
  1. «Інфляція слова як ознака соціокультурної анемії: східнослов’янський аспект». Кандидат філологічних наук, професор Я.Г. МЕЛЬНИК.
  1. «Концепт РОЗУМ крізь призму паремійної спадщини давніх римлян». Кандидат філологічних наук, доцент М.Й. ПЕТРИШИН.
  1. «Фраземний простір у новелах Василя Стефаника». Кандидат філологічних наук, доцент В.В. ГРЕЩУК.
  1. «Роль поширювачів у модерному дискурсі». Кандидат філологічних наук, доцент                        О.Д. ВОРОБЕЦЬ.
  1. «Проблеми перекладу китайських художніх текстів українською мовою». Кандидат педагогічних наук, доцент І.В. ІЛІЙЧУК.
  1. «Концепт BEATITIA у латинських лексикографічних джерелах». Кандидат філологічних наук, доцент У.Л. ПАНЬКІВ.
  1. «Дидактичні засади вивчення студентами китайської лексики». Асистент Д.Є. КУЛАГА.
  1. «Контрфактивність і можливі світи: експліцитні та імпліцитні вияви реальності у реченні. Докторант Н.М. МАГАС.
  1. «Функційно-семантичні категорії тематичної групи «спорт». Докторант Ю.Б. СТРУГАНЕЦЬ.
  1. «Функційно-семантичні принципи вивчення категорії афекту». Аспірантка Н.П. ІОНАНЕ.
  1. «Ключові слова в контексті висловлювання і тексту». Аспірантка В.В. ГАВРИЛЕНКО.

Наприкінці пленарного засідання Кононенко В.І. підбив підсумки роботи підсекції, а також окреслив перспективи підвищення ефективності науково-дослідної роботи на кафедрі.