Відбулася звітна наукова конференція студентів

Звітна наукова конференція в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника розпочала свою роботу 3 квітня. 4 квітня на Факультеті філології відбулося пленарне засідання звітної наукової конференції викладачів, докторантів, аспірантів за 2022 рік. 5 квітня на звітній конференції виступила кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри загального та германського мовознавства, директорка навчально-наукового Інституту українознавства, Ґрещук Валентина Василівна з доповіддю «Фраземний простір у новелах Василя Стефаника».

6 квітня відбулося секційне засідання звітної наукової конференції студентів. Під керівництвом директорки навчально-наукового Інституту українознавства, кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри загального та германського мовознавства Ґрещук Валентини Василівни працювала підсекція Методики викладання української мови в закладах освіти. Свої наукові доповіді зголосили такі студенти:

1. Методика вивчення морфологічного способу словотворення у школі. Студ. І курсу ОР магістр факультету філології В. ТИМІНСЬКА. Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор В. В. ҐРЕЩУК.
  2. Елементи лінгвістичного аналізу тексту на уроках української мови у школі. Студ. І курсу ОР магістр факультету філології О. РАЧКІВСЬКА. Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор М. І. ГОЛЯНИЧ.
  3. Методика вивчення кличного відмінка на уроках української мови у закладах загальної середньої освіти. Студ. ІV курсу ОР бакалавр факультету філології О. ПЕРЕВАЛОВА. Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент В. В. ҐРЕЩУК.
  4. Есе на уроках української мови в старших класах: методичний аспект. Студ. І курсу ОР магістр факультету філології Ю. АТАМАНЧУК. Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Н. Я. ІВАНИШИН.
  5. Поетичні твори Богдана Томенчука як дидактичний матеріал на уроках української мови. Студ. ІV курсу ОР бакалавр факультету філології Ю. ПІДГУРСЬКА. Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Л. І. ПЕНА.
  6. Семантико-етимологічні особливості мікротопонімів с. Чагрів Рогатинського району Івано-Франківської області та їхній лінгводидактичний потенціал у школі. Студ. ІV курсу ОР бакалавр факультету філології Я. ОШИТКО. Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент О. Д. ЦИПЕРДЮК.
  7. Методика вивчення понять стилістики (лексичні засоби) на уроках української мови у закладах загальної середньої освіти. Студ. ІІІ курсу ОР бакалавр факультету філології С. ОЛЕКСІВ. Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент В. В. ҐРЕЩУК
  8. Методика вивчення місцевих топонімів на уроках української мови у закладах загальної середньої освіти. Студ. ІІІ курсу ОР бакалавр факультету філології Д. ІДУШКЕВИЧ. Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент В. В. ҐРЕЩУК.

У звітній науковій конференції також взяли участь провідні фахівчині  навчально-наукового Інституту українознавства, маґістрантки Факультету філології. У підсекції Лексикології і словотвору української мови з доповіддю «Семантика назв осіб у романі Юрія Винничука «Танґо смерті» виступила Соломія Рибчак, а в підсекції Теорії літератури з доповіддю «Дискусія між Левом Кревзою та Захарієм Копистенським в контексті розвитку полемічної літератури початку XVII ст.» –   Олександра Кузишин.

Доповіді були змістовні й актуальні, влучно унаочнені яскравими презентаціями й викликали у всіх неабияке зацікавлення, спонукали до дискусії та активного обговорення. На завершення Валентина Василівна підбила підсумки й відзначила високий рівень підготовки студентів та окреслила перспективу на подальшу наукову працю.

І викладачі, і студенти показали високий рівень наукової комунікації, презентували вичерпні дослідження й довели, що  їхні наукові здобутки є надзвичайно цікавими та актуальними.