Прикарпатський (Карпатський) національний університет імені Василя Стефаника продовжує міжнародну співпрацю в рамках консорціуму UNIVERSEH. Представники нашого університету взяли участь у VIII Міжнародній конференції «Space Resources – Path to Lunar Sustainability», яка проходила 21–23 травня 2025 року в Університеті науки і технологій AGH у Кракові (Польща). Захід був організований Центром космічних технологій AGH під керівництвом професора Тадеуша Уля та став платформою для обговорення інновацій у сфері освоєння космічних ресурсів.
Серед ключових тем конференції – ресурси Місяця, новітні космічні матеріали, космічне право, системи управління, біоінженерія, а також інфраструктура сталого освоєння космосу.
В рамках конференційної програми професорка кафедри прикладної фізики і матеріалознавства Володимира Бойчук виступила з лекцією “The Solid Oxide Fuel Cell: Space Missions Perspectives” / «Твердотільні оксидні паливні елементи: перспективи використання у космічних місіях». Доповідь була заснована на результатах експериментальних досліджень, що проводяться на кафедрі в рамках міжнародного проєкту URANUS – Ultra-durable and efficient nano-engineered fuel cells (G6166, NATO, Science for Peace and Security, 2023–2025).
Участь у таких заходах сприяє розширенню наукових горизонтів університету, поглибленню міжнародної співпраці та інтеграції у глобальну академічну спільноту, що працює над сталим освоєнням космосу.