Відбулася презентація унікального посібника

24 вересня в Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася презентація посібника “Церковнослов’янська мова. Буквар та читанка”. Автор видання – Ярослав Мельник, кандидат філологічних наук, професор кафедри загального та германського мовознавства факультету філології Прикарпатського національного університету.

У віртуальній презентації взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи університету Сергій Шарин; Митрополит Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф; протоієрей УГКЦ о.Василь; редактор видання, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янських мов факультету філології Микола Лесюк; доктор історичних наук, професор, декан факультету історії, політології і міжнародних відносин Микола Кугутяк, рецензенти видання, викладачі, студенти та випускники  факультету філології, друзі та знайомі автора, запрошені гості.

Модератором презентації виступив директор Наукової бібліотеки ПНУ, кандидат історичних наук Петро Гаврилишин.

Посібник із церковнослов’янської мови охоплює 1100-літню історію розвитку кирилиці, відображає зміни графічної системи та традиції подачі тексту. Також видання містить розділ для вправ – “Читанка”. Книга  зорієнтована на широке коло читачів – від молодшого шкільного до поважного віку, а також усіх, кого цікавлять історія, релігія, література, культура східних слов’ян.

“Цей посібник – це ключ до нашої історії!, – наголосив автор, професор Ярослав Мельник під час онлайн-презентації, – Книга писалася 5-ть років. Всі шрифти виконані мною вручну. Цей посібник може підштовхнути наших істориків до вивчення рукописних і кириличних джерел, які знаходяться, зокрема, в архівах в Туреччині. Ми зможемо більше дізнатися про нашу історію. Людина, котра матиме цю книгу, зможе без сторонньої допомоги зрозуміти, збагнути текст документу чи будь-який інший текст минулого”.

Автор розповів, що в процесі підготовки видання зробив акцент і на методичну складову – “намагався зробити так, щоб цей посібник був зручним у користуванні усім – від людини дитячого віку, котра робить перші кроки, осягаючи граматику, до людини похилого віку, котра хоче звернутися до джерел”.

Учасники онлайн-презентації привітали професора Ярослава Мельника з його новим доробком та відзначили унікальність видання. Зокрема, проректор ПНУ Сергій Шарин підкреслив актуальність книжки та від мені ректора привітав автора й всіх хто долучився до виходу видання в світ.