Участь у конференції «Діалекти в синхронії та діахронії: методи і прийоми пізнання»

20-21 квітня 2023 року  Національною академією наук України, Інститутом української мови під керівництвом директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка була організована наукова конференція «Діалекти в синхронії та діахронії: методи і прийоми пізнання». У науковій зустрічі взяли участь вчені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: професор кафедри української мови Ґрещук Василь Васильович, директорка навчально-наукового Інституту українознавства, доцентка кафедри загального та германського мовознавства Ґрещук Валентина Василівна.

20 квітня на пленарному засіданні з доповіддю “Дослідницькі стратегії у вивченні українських діалектів” виступив доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови Національної академії наук України Гриценко Павло Юхимович. 21 квітня на секційному засіданні свою доповідь “Лексикографічне опрацювання онімної лексики в словнику «Гуцульська діалектна лексика та фраземіка в українській художній мові»” зголосили професор Василь Ґрещук та директорка навчально-наукового Інституту українознавства,  доцентка  Валентина Ґрещук.

Під час роботи секційного засідання конференції  були заторкнуті важливі проблеми діалектів та окреслені методи і прийоми їх вивчення. Наукові доповіді викликали цікаві дискусії та обговорення.  Роботу діалектологічного наукового форуму завершило пленарне засідання, на якому виступили директор Інституту української мови  Павло Гриценко та провідні вчені-діалектологи Маєр Марек, Шептинський Рафал, Колесников Андрій Олександрович та Венжинович Наталія Федорівна.

Міжнародна наукова конференція відзначилася високим рівнем організації роботи, а  доповіді провідних вчених України та закордоння були надзвичайно цікавими та актуальними.