Реформування вищої освіти

2 листопада 2023 р. доцент кафедри загального та германського мовознавства Олексій ВОРОБЕЦЬ взяв участь в онлайн-зустрічі з Михайлом ВИННИЦЬКИМ заступником міністра освіти і науки України з питань вищої освіти, що відбулась з ініціативи ГО «Прогресильні».

З початку навчального року всі ми пильно слідкували за появою нових та новіших законопроєктів стосовно реформування вищої освіти. Основні тези відвертої розмови:

• немає таємних змов проти вищої освіти;
  • реформування є запланованим і триває з 2014 року, а зараз відбувається у швидшому темпі;
  • серед закладів вищої освіти залишаться найсильніші, а слабших будуть приєднувати до них;
  • через демографічні чинники майже вдвічі зменшилась чисельність випускників шкіл і відповідно, вже не потрібна така кількість викладачів;
  • замість звичного бюджету на навчання вже в майбутньому році планується запровадження грантового фінансування чи співфінансування, що в умовах сьогодення буде підтримкою для близько 40% студентів;
  • замість заочної таки буде дистанційна освіта, яка ще буде трансформуватись.

Підтвердженням актуальності заходу, як завжди слугують цифри. На зустрічі були присутні більше 300 освітян, які впродовж запланованого часу активно ставили свої запитання.